Vejprnická 56, 318 00 Plzeň IČO09954791 posta@judosgplzen.cz
Judo SG Plzeň Judo nejlepší sport pro děti a mládež

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Aktuality, výsledky > Aktuality > Naši nejlepší judisté nezahálejí

Naši nejlepší judisté nezahálejíI v současné složité době epidemických omezení naši nejlepší judisté nezahálejí. Kromě každodenní individuální kondiční přípravy jsou rovněž zapojeni do centrální přípravy jednotlivých reprezentačních družstev.

Anička Skalská se připravovala na novou sezonu s reprezentačními družstvy žen a dorostu. V lednu měla ve slovinské Rogle možnost trénovat se závodnicemi absolutní světové špičky, za všechny jmenujme olympijskou vítězku Majlindu Kelmendiovou. Následně se v první polovině února připravovala s naší kompletní reprezentací v Maďarsku v olympijském centru v Tatě.

1.jpg 2.jpg

Tréninkové snažení pak vyvrcholilo koncem února Aniččiným startem na významném mezinárodním turnaji IJF Tour v Praze, zařazeném do olympijské kvalifikace. Soutěže se zúčastnilo 270 sportovců z 23 zemí. I přes porážku s dánskou reprezentantkou podala Anička nadějný výkon. Zkušenosti ze startu v seniorské kategorii jistě využije v soutěžích své dorostenecké kategorie. Absolventka naší školy Alice Matějčková vybojovala v tomto turnaji 5. místo, další absolventi David Pulkrábek a Markéta Paulusová ze zdravotních důvodů nestartovali.

Anička Skalská se poté spolu s Davidem Strouhalem ve dnech 15. - 21. března zúčastnili s českou dorosteneckou reprezentací výcvikového tábora v Šamoríně na Slovensku.

Také naši junioři Maxim Galin a David Le Duc absolvovali s juniorskou reprezentací ve dnech 17. - 24. března kemp v polském Zakopaném. Zde se sešla na společném tréninku polská, slovenská a česká reprezentace. Na tatami se tu setkali i s absolventy našeho sportovního gymnázia reprezentanty Radimem Knápkem a Alicí Matějčkovou.

Přejeme našim judistům hodně úspěchů v nové sezóně, brzké uvolnění situace a vytoužený návrat do plnohodnotných a kvalitních tréninkových podmínek, které na našem gymnáziu mají.

 

Mgr. Jiří Dolejš,
trenér SG Plzeň