Vejprnická 56, 318 00 Plzeň IČO09954791 posta@judosgplzen.cz
Judo SG Plzeň Judo nejlepší sport pro děti a mládež

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Aktuality, výsledky > Aktuality > Ohlédnutí předsedy za 1. rokem činnosti Judo SG Plzeň

Ohlédnutí předsedy za 1. rokem činnosti Judo SG PlzeňBronz z Mistrovství Evropy dorostu A. Skalské, dva mistrovské tituly A. Matějčkové a A. Skalské z M ČR žen, mistrovský titul našeho ženského týmu na M ČR družstev žen, zisk titulu juniorského mistra ČR a zisk dalších medailí na M ČR juniorů a dorostu, start  Al.  Matějčková na Mistrovství světa v Budapesti a potěšitelný zájem nových zájemců o trénování a členství v našem klubu Judo SG Plzeň.

To jsou výborné výsledky dosažené v loňském roce 2021 sportovci nově založeného  sportovního klubu Judo SG Plzeň, který vznikl v březnu odloučením od Judoclubu Plzeň.

Ještě asi větším úspěchem je způsob, jakým se podařilo klubu etablovat do struktur a soutěží Českého svazu juda. Naši judisté se zúčastnili Mistrovství ČR seniorů, juniorů, dorostu, Přeboru ČR starších a mladších žáků a Českých pohárů. Strouhal, Bohdan, Galin, Le Duc, Skalská a Matějčková se zúčastňovali přípravy reprezentačních družstev dorostu, juniorů a seniorů ČR. Klub v září uspořádal pod záštitou 1. náměstka primátora m. Plzně pana Mgr. R. Zarzyckého  “Turnaj jihozápadního regionu žáků a dorostu“, kterého se zúčastnilo více jak 200 sportovců.

Klub navázal spolupráci s mladými judisty z Blovic, Dobřan, Domažlic, ale i z jiných krajů, s kterými spolupracujeme na našich na trénincích. V minulém roce přátelsky vypomohl Judoclubu Plzeň hostováním našich členů, kteří za ně ve velkém počtu startovali v dorostenecké lize a v 1. lize.

Velkou pozornost klub věnoval a věnuje přípravě žákovských týmů. Devizou je, že se podařilo navázat velmi dobrou spolupráci s řadou rodičů.

Úspěšnému startu nově vzniklého klubu velmi pomohlo vedení sportovního gymnázia v Plzni, kde náš klub našel vynikající zázemí. Členy našeho klubu jsou i studenti tohoto gymnázia.

V nelehkých začátcích klubu finančně významně pomohl Magistrát m. Plzně, Plzeňský kraj, Nadace sportující mládeže i několik rodičů. Děkujeme.

 

Ing. Mgr. Tomáš Vodička

Předseda Judo SG Plzeň